در دیدار با محمود عباس
کری: فلسطینیان به لفاظی‌های ضداسرائیلی خود پایان دهند

وزیر خارجه آمریکا در دیدار با رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین تصریح کرد که فلسطینیان باید لفاظی‌‌های ضد اسرائیلی خود را پایان دهند.

خبرگزاری فارس: کری: فلسطینیان به لفاظی‌های ضداسرائیلی خود پایان دهند

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «عاروتص‌شوع»، «جان کری» وزیر خارجه آمریکا روز چهارشنبه، «محمود عباس» رئیس‌ تشکیلات خودگردان فلسطین خواست تا جلوی لفاظی‌های ضداسرائیلی مقامات ارشد فلسطینی را بگیرد.

کری شب گذشته در یک ضیافت شام با عباس در پاریس دیدار کرد به امید آنکه شکاف‌های میان فلسطینیان و اسرائیلی‌ها برای پایان دادن به درگیری‌هایشان کاهش پیدا کند.

این دیدار بین کری و عباس با حضور «صائب عریقات» مذاکره‌کننده ارشد فلسطین، «نبیل ابو رودینه» سخنگوی عباس و «هایل  فاهوم» سفیر تشکیلات خودگردان فلسطین در فرانسه برگزار شد.

«جن ساکی» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد: ما در نقطه مهمی از مذاکرات قرار داریم؛ جایی که در تعامل هستیم تا شکاف‌ها بین احزاب درباره چارچوب مذاکرات را کاهش بدهیم و زمان مناسبی است که ساعاتی را با عباس صرف گفت‌وگو درباره گفت‌وگوهای کلیدی کنیم.

رفع مسئله حق بازگشت خانواده‌های فلسطینی که مجبور شدند در حین جنگ 1948 اسرائیل، خانه‌های خود را ترک کنند، به یکی از موضوعات بحث‌برانگیز در درگیری‌ میان اسرائیل و فلسطینیان تبدیل شده است.

«مری هارف» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز در اینباره گفت: ما به طور قطع درباره اظهارنظرات اخیر صائب عریقات نگران هستیم. ما مدت‌ها است می‌گوییم ایجاد یک جو مثبت حول این مذاکرات حائز اهمیت است. حملات شخصی، رک بگویم، غیرمفید است و وزیر خارجه آمریکا به وضوح اعلام خواهد کرد که اینگونه اظهارات ناامید کننده است، مفید نیست، مخصوصاً آنکه از جانب افرادی که در مذاکرات شرکت دارند به ویژه مذاکره‌کننده ارشد فلسطینی بیان شود.

اشاره کری به اظهارات اخیر «جبریل رجوب» یکی از اعضای کمیته مرکزی فتح در تلویزیون فلسطین گفت که گرفتن سربازان اسرائیلی تنها زبانی است که اسرائیل متوجه می‌شود.